در حال نمایش 11 نتیجه

گزینه های بیشتر
نمایش 12 24 36

کنسرو سگ چیست؟

امروزه بسیاری از علاقه‌مندان به نگهداری حیوانات خانگی از جمله سگ اقدام به خرید کنسرو سگ برای تغذیه هر چه بهتر آن‌ها می‌نمایند. کنسرو سگ به عنوان محبوب‌ترین تغذیه برای سگ به شمار می‌آید که دارای رطوبت است. در واقع وجود رطوبت بسیار زیاد در غذای فوق باعث شده تا به این نام شناخته شود. غذاهای کنسروی حیوانات به نسبت غذاهای خشک از بافت نرم و طبیعی‌تری برخوردار بوده و حتی به غذاهای اصلی مانند گوشت نیز نزدیک‌تر هستند.

خوش خوراک و لذیذ بودن کنسرو سگ ارتباط مستقیمی به رطوبت بالا و شباهت فوق‌العاده بافت آن به گوشت دارد. بر همین اساس استفاده از این محصول با تقاضای بالایی در بازار روبرو شده است. فروش و بسته‌بندی این محصول همان‌طور که از نامش پیداست به شکل کنسرو شده صورت می‌گیرد. سبزیجات مختلف، انواع گوشت قرمز و سفید و غیره از جمله ترکیباتی است که در تهیه کنسرو سگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تغذیه حیوان با کنسرو سگ چه مزیت‌هایی دارد؟

همان‌طور که اشاره شد کنسرو سگ در مقایسه با مصرف غذاهای خشک از مزیت‌های بیشتری برخوردار است. این امر سبب شده اغلب افراد تغذیه سگ خود را با استفاده از کنسرو انجام دهند. برخی از مزیت‌های فوق عبارتند از:

  • مقدار مواد افزودنی در تهیه کنسرو سگ بسیار کمتر از غذاهای خشک است.
  • نحوه بسته‌بندی کنسروها به گونه‌ای است که چندان نیازی به اضافه کردن مواد نگهدارنده نخواهد بود. علاوه بر این از رنگ‌های مصنوعی و طعم‌دهنده‌ها نیز در ترکیبات کنسرو سگ به کار برده نمی‌شود.
  • امروزه خرید کنسرو سگ به دلیل طعم خوب و خوش‌خوراک بودن آن برای حیوان افزایش یافته است.
  • ترکیبات مورد استفاده در تهیه این کنسرو دارای بیشترین مقدار از پروتئین‌ها و کمترین مقدار از کربوهیدرات‌ها هست.
  • سگ‌های بیمار، سگ‌های سن بالا و همچنین سگ‌هایی که دارای دندان نیستند را می‌توان با استفاده از کنسرو سگ و یا همان غذای مرطوب به راحتی تغذیه کرد.
  • وجود مقادیر مناسبی از رطوبت داخل کنسرو تا حدودی نیاز حیوان را به آب تامین می‌نماید.