نمایش 1–12 از 23 نتیجه

گزینه های بیشتر
نمایش 12 24 36

کنسرو گربه چیست؟

در چرخه زندگی حیوانات، علی‌الخصوص گربه‌ها، تغذیه مناسب حرف اول را می‌زند. تغذیه این حیوانات می‌تواند توسط غذای خشک،  مرطوب و ترکیبی از این دو نوع غذا انجام گیرد.  غذای مرطوب یا تر گربه، کنسرو نامیده می‌شود. بعد از خرید کنسرو گربه متوجه می‌شوید که این غذا  ترکیبی از مواد غذایی له شده است که عمدتا از گوشت تهیه شده و یک وعده غذایی کامل برای حیوان خواهد بود.

مزایای استفاده و خرید کنسرو گربه

از جمله مزایای غذای کنسروی برای بچه گربه و گربه‌های بالغ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱.  کنسرو گربه حاوی ۸۵ درصد آب است. درنتیجه برای گربه‌هایی که در طول روز آب کمی مصرف می‌کنند، بسیار مناسب خواهد بود.

۲.  غذای کنسروی، کالری مشخص و کمی داشته و به همین علت یک وعده غذایی مناسب برای گربه‌های چاق و دارای اضافه وزن به شمار می‌رود.

۳.  کنسروهای تهیه شده برای گربه و سگ، بدی بسیار زیادی داشته و برای حیوانات مسنی که حس بویایی آن‌ها کاهش یافته، بسیار مناسب است. بوی شدید این کنسروها، گربه‌ها را به اشتها می‌آورد.

۴.  بلع غذای مرطوب نظیر کنسرو برای گربه‌‌ها بسیار راحت‌تر است. در نتیجه حیواناتی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند و یا مبتلا به عفونت و زخم دهان هستند، کنسرو، یک غذای مناسب برای آن‌ها به شمار می‌رود.

۵.  از دیگر مزایای خرید کنسرو گربه برای حیوان خانگی، مفید بودن آن برای ترشح ادرار است. استفاده از این غذا می‌تواند از مشکلات دستگاه ادراری جلوگیری کند. در واقع غذای مرطوب موجب رقیق‌تر شدن ادرار شده و نهایتا عمل دفع آسان‌تر می‌شود.

۶.  جلوگیری از یبوست در گربه، دیگر مزایای خرید کنسرو به شمار می‌رود. در واقع اصلی‌ترین عامل یبوست، کمبود آب موجود در بدن است.  دامپزشکان استفاده از غذای کنسروی را برای حیواناتی که از این موضوع رنج می‌برند، توصیه می‌کنند.
۷.  تنوع این محصول از دیگر مزایای اصلی آن به شمار می‌رود. همانطور که انسان‌ها از مصرف غذای تکراری خسته می‌شوند، حیوانات نیز همینطور هستند. تغذیه مداوم گربه با غذای خشک، پاسخ‌گوی نیازهای متنوع حیوان نبوده و با قرار دادن غذای مرطوب در رژیم غذایی آن، می‌توان این نیازها را برآورده کرد.