نمایش 1–12 از 192 نتیجه

گزینه های بیشتر
نمایش 12 24 36

انواع غذای گربه

هنگام خرید غذای گربه توجه داشته باشید که بر اساس میزان رطوبت غذای حیوانات به دسته‌های غذای خشک، غذای تر یا کنسروی تقسیم می‌شوند. در این بین غذای خشک به دلیل رطوبت کمتر میزان ماندگاری بالایی برای نگهداری دارد.

ویژگی غذای خشک گربه

بسیاری از صاحبان گربه‌ها که به دلیل مشغله کاری در طول روز منزل نیستند از غذای خشک برای تغذیه گربه خانگی خود استفاده می‌کنند. چون این نوع غذا برای چند ساعت داخل ظرف غذای گربه در هوای آزاد بماند نیز خراب نمی‌شود. از برندهای معروف خارجی غذای خشک می‌توان به رویال کنین، هپی کت، رفلکس، جوسرا، شسیر، فلاتازور و فریسکیز و برندهای ایرانی به مفید، فیدار، گرند پت و سله بن اشاره کرد.

ترکیبات و مواد تشکیل‌دهنده غذای خشک عمدتاً حاوی پروتئین و چربی حیوانی شامل انواع گوشت مرغ، گوساله، ماهی، بوقلمون و غیره است. البته می‌توان موادی مانند غلات، کربوهیدرات‌ها، سبزیجات، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز به غذای گربه اضافه کرد. قیمت غذای گربه از نوع خشک در بین دیگر غذاها مناسب‌تر است.

ویژگی غذای تر گربه

غذاهای کنسروی یا تر اغلب جزو گران‌ترین نوع غذای گربه به شمار می‌آید که انواع مختلفی دارند. از برندهای معروف خارجی غذای تر گربه می‌توان به شسیر، رویال کنین، استوزی و شایر به عنوان برند ایرانی و مکمل‌ها اشاره کرد. کنسروها را تا قبل از اینکه درب آنها باز شود می‌توان برای مدت طولانی نگهداری کرد. غذای تر گربه انواع محصولات گوشتی مثل دل و جگر وجود دارد. همچنین بخش قابل توجهی از آب موردنیاز بدن گربه با خوردن این نوع غذاها تأمین می‌شود.